EKOLOGIČTÍ AKTIVISTÉ DEMONSTRUJÍ V KODANI

13.12.2009 17:25

 

Kodaň 

 Dánská policie zasáhla v sobotu v podvečer v centru Kodaně při demonstracích, jejichž účastníci požadovali přijetí dohody o snižování emisí, proti výtržníkům. Několik stovek jich zadržela. 

Na akci přišlo 50 000 lidí, napsala DPA. Účastníci požadovali přijetí dohody o snižování emisí skleníkových plynů na planetě.
Aktivisté za slunečného počasí vyrazili odpoledne na šestikilometrový pochod ke kongresovému centru, kde zástupci 192 států světa od pondělí jednají o nástupci kjótského protokolu. Před zahájením průvodu vyslechli účastníci sérii projevů, v nichž zástupci z celého světa vyzývali k ochraně klimatu.

Ráno uspořádala skupina 2000 aktivistů v modrých pláštěnkách symbolickou lidskou vlnu, která zatopila hlavní náměstí.

Čeští zástupci Greenpeace dopravili do Kodaně nafukovací balony v podobě zeměkoule a sněhuláka.

Bavorští ekologičtí aktivisté prostřednictvím Irmgard Hinterhulerové z Eckernforde zveřejnili následující prohlášení:

„Miliony Němců si pochutnávají na kysaném zelí, čímž nejen způsobují ve svém okolí těžký, nedýchatelný vzduch. Přispívají tak k ohřívání, a tudíž i oteplování vzduchu, a také ke kyslelosti dešťů.  Proto organizace Ženy proti kyselému zelí  bojuje za zanesení zákazu kysaného zelí do závěrečného dokumentu konference. Bohužel politici nepochopili, jak moc škodlivé je toto zatěžování klimatu.“

Prev: DAY AFTER TOMMOROW
Next: THERE IS THE ONLY ONE RIGHT FAITH

WELCOME!

I´LL

THINK
OF YOU
 EVERY 

STEP
OF THE WAY.

 

..

  

. .