I DO NOT WANT...

13.04.2008 13:42

Z určitých důvodů se mi poslední dobou často stává, že uvažuju nad tím, jak zvláštním způsobem si lidi představují konec. Skoro každej film, kterej jsem v poslední době dočučel skončil dobře. Snad každá kniha, kterou jsem v posledním měsíci dočet, skončila buď (A) šťastně, nebo (B) aspoň dobře. No, já proti tomu vlastně nic nemám, jenže posuďte sami. Je možný, aby to, co nás potkává, končilo vždycky nějak takhle????

A)
A hle! Není třeba nic dodávat, spanilé čtenářky to už jistě dávno uhodly. Gertruda byla dědičkou. Milenci si padli do náručí. Pyšná tvář hraběte roztála. „Bůh vám žehnej, děti!“ pravil pohnutě. Hraběnka a hosté se vyhrnuli na trávník. Rozbřesk dne ozářil scénu radostných blahopřání. Gertruda a Ronald byli oddáni. Hrabě se několik dní nato zabil na lovu. Hraběnku sklál blesk... A tak bylo Gertrudino a Ronaldovo štěstí dokonalé.

B)
„ Budiž,“
řekl Garth, rozhlížeje se po skupince policistů,
„dohrál jsem svou hru – chrchly, chrchly – konečně se mi uleví do té tíhy na prsou
– chrchly, chrchly, chrchly!“

Jakmile trénovaný čtenář zaslechne takovéhle chrchlání, ví přesně, kolik uhodilo. Ten zločinec, který ještě v minulé kapitole překypoval silou, když napůl uškrtil podinspektora Jugginse a vyskočil oknem z druhého patra, je umírající muž. Postihla ho jedna z těch strašných nemocí, kterým se v románech prostě říká smrtelná choroba (= zločinec ještě téže noci vydechne naposled).

Já prostě nevím, ale z toho, co se kolem mě poslední dobou mele, nedopadlo absolutně nic ani takovým způsobem, jak je popsáno v bodě A, ani takovým způsobem, jak je popsáno v bodě B. Nestačí, že jsem nic ani nevyhrál, ani nezdědil. Nestačí, že ti, co mě doběhli, si mě mohli v klidu vychutnat a nic se jim nestalo. K tomu všemu je třeba ještě připočíst, že pokud se někde v mém okolí objevil výkal, vždycky jsem to byl já, kdo do něj šlápl. Jo a teď je neděle, končí víkend
a já zase nemám dohraný level......

aaaaaaaaaaaaa


... BACK TO SCHOOL
 

I DON´T WANT ... Apr 13, '08 10:57 AM for everyone

WELCOME!

I´LL

THINK
OF YOU
 EVERY 

STEP
OF THE WAY.

 

..

  

. .