KULT? KILLER!

13.06.2009 10:14

Pojem kult se dá použít v mnoha ekvivalentních jazykových formulacích. Určitě již většina z Vás slyšela pojmy jako kultovní kapela, kultovní film, ale třeba i satanistický kult, kult osobnosti a mnoho jiných... = tak různě a přitom vlastně podobně začínají obykle mnohomluvné definice toho slova. Já to chápu poměrně jednoduše, kultem je pro mě takový "artefakt"(ať už se tím míní kniha, film nebo metalová skupina), který přestože nemusí být široce známý a v centru všeobecné pozornosti, přináší těm, kdo ho znají, dlouhodobě mnohem silnějšípocit spřízněnosti a vnitřní prožitek, než sebeslavnější a médii sebeprotěžovanější MEGA+SUPER+HYPER STAR. A na koho konkrétně myslím, když přežvykuju definici toho, co je kult???

NO PŘECE KILLER!

Moc lidí je asi nezná, hodně lidí na ně asi taky už zapomnělo, ale pro mě jsou věční a nepřekonatelní. No, možná, že by někdo chtěl namítnout, že přece ACDC, nebo KROKUS jsou důležitější, zásadnější, dokonalejší..... .

Aspoň pro mě je jakékoliv absolutní srovnání a následné rozhodnutí o pominutelnosti něčeho vzájemně tak podobného dost ošidné. Všemi (mě nevyjímaje) zbožňovaní ACDC po smrti Bona Scotta neodolali vábení trhu sladkých osmdesátých let a vyrobili hlasitá metalová mega alba, což sice znamenalo velký příval peněz, ale kvalita a energie se s High Voltage, T.N.T. nebo Dirty Deeds Done Dirt Cheap nedá srovnat. A kdo zná diskografii KROKUS, tak určitě zaznamenal, v jakých outfitech se můj milovaný(!!!) kvíteček prezentoval na koncertech v době alb Blitz a Change of Address, a to jsou jen těžko zapomenutelné kaňky v "profesním" životopise:-)))))

Na druhou stranu ten, kdo by se dneska zabýval diskografií a starými koncerty Killer, zřejmě by se pousmál. Dnešníma očima totiž obal Ladykiller asi moc brutální nikomu nepřipadá  (všichni už viděli Pulp Fiction nejmíň stošedesátkrát), taky videa ze starých koncertů a tehdejší  prezentace Killer při koncertech může vyvolat spíš shovívavý úsměv, nicméně

jakmile je  uslyšíte, pochopíte...

ENERGIE nevyprchala ani po 30 letech!

 

POST SCRIPTUM

Kdyby se našel někdo, kdo by chtěl porozumět tomu, o čem jsou předchozí svatokrádežné řádky:

https://www.killermetal.ch/

Youtube links:

https://www.youtube.com/watch?v=f8RpkoHVoGQ

https://www.youtube.com/watch?v=bLLpfFwp_44

old links:

AUDIO https://www.killermetal.ch/53871898fd12c7152/53871898fd12c7c54/index.html

VIDEO https://www.killermetal.ch/53871898fd12c7152/53871898fd12c8c56/index.html

BIO INFO https://www.killermetal.ch/english/02b7639a470d51b08/02b7639a470dc4f2e/index.htm

WELCOME!

I´LL

THINK
OF YOU
 EVERY 

STEP
OF THE WAY.

 

..

  

. .